Pijani i z zakazem na słupskich drogach

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowiedzą trzy osoby, które w miniony weekend za kierownicę wsiadły po kieliszku. Wobec dwóch osób interweniowali policjanci w służbie, a w przypadku 32-letniego kierującego Volvo funkcjonariusz ze Szkoły Policji w Słupsku w czasie wolnym od służby. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali do kontroli trzech kierowców, którzy kierowali pojazdami pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

Policjanci słupskiej komendy nieprzerwanie realizują działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Każdego dnia podejmują interwencje wobec osób popełniających przestępstwa i wykroczenia drogowe. Pomimo surowych kar i wyraźnych apeli, po naszych drogach wciąż jeżdżą pijani kierowcy, a także ci, którzy z uwagi na orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nie powinni wsiadać za kółko.

W miniony weekend kolejny raz wobec takich kierujących interweniowali policjanci ze Słupska. W trakcie pełnionej służby kontrolowali 3 kierowców, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz 3, którzy kierowali pomimo sądowego zakazu. W jednym przypadku nietrzeźwego kierowcę zatrzymał funkcjonariusz ze Szkoły Policji w Słupsku, który na jednej z ulic Słupska zauważył jadące całą szerokością jezdni Volvo. Policjant zadzwonił pod nr alarmowy 112, uniemożliwił dalsza jazdę 32-latkowi i oczekiwał na przyjazd swoich kolegów, będących tego dnia w służbie. Badanie alkomatem wykazało u mieszkańca powiatu słupskiego ponad 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności natomiast za kierowanie pomimo orzeczonego przez sąd środka karnego kara pozbawienia wolności może wynieść od 3 miesięcy do 5 lat.

Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze. Piłeś? Nie jedź! Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *