Słupski szpital zamknął oddział dla chorych na Covid – 19

W Wojewódzkim  Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku przestał działać oddział izolacyjny dla chorych z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Decyzja Wojewody Pomorskiego zdejmuje ze słupskiego szpitala obowiązek utrzymywania 37 łóżek II poziomu, w tym czterech łóżek z respiratorem, dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-Cov-2. Daje to możliwość wykorzystania tych łóżek do leczenia pacjentów tzw. niecovidowych.

 – Ta decyzja podyktowana jest faktem, że coraz mniej jest zachorowań na COVID-19 i mniej osób z ciężkim przebiegiem choroby. Nie znaczy to jednak, że epidemia ustąpiła, dlatego w naszym szpitalu cały czas mamy pięć łóżek dla pacjentów z podejrzeniem SARS-Cov-2 na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – mówi Andrzej Sapiński, prezes zarządu słupskiego szpitala.

Ostatni pacjent z oddziału izolacyjnego słupskiego szpitala został wypisany w czwartek, 17 marca.
– Natomiast od października 2020 roku na oddziałach izolacyjnych i na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii w słupskim szpitalu, leczonych było łącznie 1377 pacjentów chorych na COVID-19 – dodaje Anetta Barna- Feszak, wiceprezes szpitala.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *