Słupszczanin stracił 70 tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ze słupskiej komendy przestrzegają wszystkich przed ofertami szybkiego wzbogacenia się. Każda tego typu propozycja powinna być przez nas dokładnie zweryfikowana. Na szybki zysk liczył 37-letni mieszkaniec Słupska, który w wyniku oszustwa na kryptowaluty stracił ponad 70 tys. zł.

Pod koniec grudnia 2021 roku mieszkaniec Słupska zwrócił uwagę na jednym z portali społecznościowych na reklamę firmy, oferującej możliwość szybkiego wzbogacenia się przy inwestycji w tzw. kryptowaluty. 37-latek wypełnił formularz zgłoszeniowy i po kilku dniach odebrał telefon od pracownika firmy, który opowiedział mu o sposobie działania firmy oraz przedstawił propozycję współpracy. Uzyskane informacje wystarczyły do tego, aby kilka dni później słupszczanin dokonał pierwszego przelewu na konto firmy w wysokości 100 euro. Następnie zgodnie z poleceniem pracownika mężczyzna zainstalował na swoim komputerze wskazaną aplikację oraz założył profil na stronie internetowej firmy inwestycyjnej. Został mu również przydzielony opiekun, który miał rzekomo doradzać i pomagać w inwestycjach tak, aby przynosiły one, jak największy zysk. Na przełomie grudnia i stycznia słupszczanin wpłacił na konta „firmy inwestycyjnej” różne kwoty pieniędzy. W pewnym momencie przydzielony opiekun przestał odpowiadać na wiadomości, a wszelkie próby kontaktu z numerami telefonów, które wcześniej do niego dzwoniły, okazywały się nieskuteczne.
Mężczyzna odebrał także telefon od osoby, która oferowała pomoc w odzyskaniu straconych wcześniej pieniędzy, jednakże, aby tego dokonać potrzebne były kolejne przelewy, których 37-latek już nie wykonał. Zaczął czytać w Internecie wpisy na temat nieuczciwej firmy inwestycyjnej i zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. W okresie od grudnia 2021 roku do lutego 2022 r. stracił w ten sposób ponad 70 tysięcy złotych.
Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególną ostrożność przy inwestowaniu środków pieniężnych na rynkach kryptowalut czy giełdach internetowych. Ostrzegamy przede wszystkim przed instalowaniem na naszych komputerach i telefonach programów, które oszuści mogą wykorzystać do przejęcia naszego urządzenia, a następnie do zalogowania się na nasze konto bankowe. Wszystkie oferty szybkiego i łatwego wzbogacenia się powinny być przez nas dokładnie zweryfikowane, a w przypadku kiedy sprawa dotyczy naszych środków finansowych, powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *