Mistrzowie bezpiecznej jazdy

W Szkole Podstawowej nr 10 w Słupsku oraz Szkole Podstawowej w Sycewicach odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego głównym celem jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprzez popularyzowanie przepisów i zasad poruszania się po drogach.

Pod nadzorem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie brali udział w konkurencji sprawdzającej wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w teście sprawności, który polegał na jak najszybszym przejeździe na rowerze toru z przeszkodami.

Na terenie Słupska, bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8, którzy byli najlepsi drużynowo w klasach IV-VI i klasach VII – VIII.  Wśród gmin z terenu powiatu słupskiego w młodszej kategorii wiekowej zwycięstwo odnieśli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Potęgowie, a wśród starszych uczniów najlepsi okazali się przedstawiciele ze Szkoły Podstawowej w Pobłociu. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Wychowanie komunikacyjne jest współczesnym wyzwaniem edukacyjnym w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa na drodze. Stawia przez policjantami zadania w zakresie podniesienia bezpieczeństwa na drodze, przede wszystkim niechronionych uczestników ruchu drogowego. Prawidłowe przygotowanie najmłodszych do uczestniczenia w ruchu drogowym przyniesie wymierny efekt w przyszłości.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *