Podejrzany o rozbój ukrywał się pod podłogą

Słupscy Kryminalni zatrzymali 40-latka i 31-latka podejrzanych o dokonanie rozboju w jednej z miejscowości na terenie powiatu słupskiego. Jeden z nich ukrywał się w specjalnie przygotowanej wnęce pod podłogą. Ponadto w jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 350 gramów narkotyków.

W ubiegłym tygodniu słupscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili adres, pod którym przebywać miał jeden z mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na terenie powiatu słupskiego. Policjanci niezwłocznie udali się w to miejsce i dokonali zatrzymania 40–latka.

Następnie udali się do kolejnego wytypowanego miejsca, w którym przebywać miał drugi z podejrzanych mężczyzn. Policjanci weszli do mieszkania, które na pierwszy rzut oka wydawało się puste. Dociekliwość mundurowych doprowadziła do odnalezienia specjalnie przygotowanej wnęki znajdującej pod podłogą mieszkania. Skrytka ta przykryta była płytą, do której przybity był dywan. Po podniesieniu „włazu” oczom policjantów ukazał się poszukiwany 31-latek. Policjanci postanowili dokładniej przyjrzeć się zajmowanemu przez mężczyznę mieszkaniu i w toku przeszukania znaleźli susz roślinny oraz woreczki z białym proszkiem. Dokładne zważenie oraz badanie wykazało, że zabezpieczone substancje to ponad 300 gramów marihuany i prawie 50 gramów amfetaminy.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Wobec zatrzymanych mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Ponadto 31-latek był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za przestępstwo z art. 280 KK grozi kara do 12 lat więzienia. Z kolei posiadanie znacznych ilości narkotyków może skończyć się karą 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *