Policja z apelem do motocyklistów

Wiosenna pogoda sprawiła, że na drogi Słupska i powiatu wyjeżdża co raz więcej motocyklistów. Policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów drogowych, a przede wszystkim podejmowanie odpowiedzialnych decyzji na drodze. Nadmierna prędkość jest bardzo często przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Aby nie stać się zarówno sprawcą, a także ofiarą wypadku należy pamiętać, że nie jesteśmy sami na drodze.

Policyjne statystyki wskazują, że wraz ze wzrostem temperatury, zdecydowanie wzrasta również liczba zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Jako główne przyczyny tych zdarzeń można wskazać: nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie oraz zmianę kierunku ruchu. Pomimo policyjnych apeli, funkcjonariusze regularnie kontrolują kierowców, którzy znacznie przekraczają na jednośladach dozwoloną prędkość i stwarzają zagrożenie dla siebie oraz dla innych uczestników ruchu drogowego.

W Święta Wielkanocne, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku kontrolowali 19-letniego kierującego, który zdecydował się wsiąść na motocykl pomimo tego, że nie posiadał uprawnień, do kierowania pojazdem tej kategorii. Takie zachowanie jest niedopuszczalne, a za popełnione wykroczenie sąd może zastosować wobec tego kierowcy zakaz prowadzenia pojazdów.

Należy pamiętać, że ulice nie służą do testowania możliwości naszych motocykli i sprawdzania naszych umiejętności. Obowiązkowo, powinniśmy stosować się do zasady ograniczonego zaufania, dokładnie obserwować drogę zarówno przed nami, jak i za nami, tak aby w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia móc odpowiednio wcześnie zareagować. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *