Pracowity weekend na słupskich drogach

W ostatnich dniach Słupscy policjanci prowadzili działania, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, a w sobotę i niedziele swoją uwagę kierowali na motocyklistów, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 6 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol. Kontrolowali również 67-latka, który na obwodnicy Słupska jechał z prędkością 199 km/h.

W ciągu kilku ostatnich dni policjanci ze Słupska realizowali działania, których celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. W piątek mundurowi reagowali przede wszystkim na nieprawidłowości w ruchu pieszych i wykroczenia popełniane przez kierowców w rejonach przejść dla pieszych. Natomiast w sobotę i niedzielę policjanci w trakcie pełnionej służby zwracali uwagę na motocyklistów, którzy popełniali wykroczenia drogowe.

95 kontroli przeprowadzili słupscy policjanci w piątek, podczas realizacji działań „Bezpieczny pieszy”. W trakcie pełnionej służby ujawnili 40 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych, a 36 z nich dotyczyło przekroczeń prędkości w rejonach przejść dla pieszych. Konsekwencją takiego zachowania były mandaty, które zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku uległy podwyższeniu.

W sobotę i niedziele funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przeprowadzili 178 kontroli pojazdów, z czego blisko 30 to interwencje, które dotyczyły motocyklistów. 35 ujawnionych przekroczeń prędkości, a wśród nich kierujący mercedesem, który na obwodnicy Słupska, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość to 100 km/h, jechał blisko dwukrotnie szybciej. Urządzenie pomiarowe wskazało w jego przypadku dokładnie 199,3 km/h. 67-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Od piątku do niedzieli mundurowi zatrzymali w Słupsku i powiecie słupskim 6 kierowców, którzy zdecydowali się, aby wsiąść za kierownicę pomimo tego, że pili wcześniej alkohol. Kobieta i 5 mężczyzn w wieku od 29 do 58 lat mieli w organizmach od ponad 0,7 promila do blisko 3 promili alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *