Pociąg do kultury

Po dwuletniej przerwie rozdano nagrody w ramach konkursu Pociąg do Kultury. To akacja organizowana przez Bałtycką Galerie sztuki Współczesnej, która ma zachęcić młodych ludzi do obcowania ze sztuka i odwiedzin w galerii.

Pociąg do kultury zatrzymał się na dwa lata z powodu pandemii. Teraz powrócił ze zdojoną siłą. Tuz przed wakacjami podsumowano akcję i rozdano nagrody z trzech kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych zwyciężyło Przedszkole Miejskie nr 7 „Kolorowe Kredki”, w kategorii szkół podstawowych Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów w Słupsku, a wśród szkół ponadpodstawowych Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku. Batycka Galeria Sztuki Współczesnej nagrodziła także szkoły, które przegrały nieznacznie rywalizację o pierwsze meijsce. Czyli SP nr 8 ze Słupska i SP nr 2 z Ustki.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki

Nagrody także przyznano uczniom, którzy zaangażowali się w akcję. W tegorocznym Pociągu do kultury udział wzięły 34 szkoły i przedszkola ze Słupska i Ustki. Sale wystawowe Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej odwiedziło ponad 1500 uczniów.

Głównym celem akcji jest promocja sztuki wśród młodych ludzi, a także stworzenie pomostu między placówkami oświatowymi a galerią.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *