Hiena cmentarna zatrzymana

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali mieszkańca gminy Kobylnica, który ma związek ze zniknięciem żeliwnych krzyży z byłego cmentarza ewangelickiego w Kobylnicy. Zawiadomienie dotyczące kradzieży krzyży funkcjonariusze otrzymali w poniedziałek, a dzięki przeprowadzonym ustaleniom i zebranemu materiałowi dowodowemu już w środę po południu 20-letni mężczyzna został zatrzymany. Za ograbienie grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłego grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek policjanci z Posterunku Policji w Kobylnicy otrzymali informację o zniknięciu żeliwnych krzyży, które kilka tygodni wcześniej zostały odnalezione na terenie byłego cmentarza ewangelickiego w Kobylnicy przez grupę historyków, miłośników i pasjonatów Słupska i okolicy. Od razu po tym zgłoszeniu na miejsce pojechali mundurowi, którzy dokładnie sprawdzili teren oraz wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną miejsca zdarzenia. Dzięki zgromadzonym informacjom, a także w wyniku pracy operacyjnej kryminalnych z Komisariatu Policji II w Słupsku oraz policjantów z Posterunku Policji w Kobylnicy szybko ustalono tożsamość mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą.

W środę po południu funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Kobylnica. Mężczyzna został przesłuchany i przyznał się do zarzucanego mu czynu, a także wskazał policjantom miejsce, gdzie ukrył skradzione wcześniej elementy nagrobków. W wyniku szybkich i skutecznych działań funkcjonariuszy ze Słupska i Kobylnicy krzyże zostały odzyskane, a 20-latek poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Za ograbienie grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłego grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *