Słupszczanie nadal się szczepią

184 osoby skorzystały ze szczepienia przeciwko Covid -19 podczas sobotniej akcji szczepień zorganizowanej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku.

In this photo illustration, a scientist wearing a respirator and gloves holds a syringe and a vial labelled 'Covid-19 vaccine’. (Photo by Igor Golovniov / SOPA Images/Sipa USA)

Dodatkową akcję szczepień zorganizowano w sobotę, 13 sierpnia w budynku I kompleksu szpitalnego przy ul. Hubalczyków 1 w Słupsku. Punkt szczepień czynny był w godzinach 8.00 – 14.00. Do szczepień zgłosiły się 184 osoby, w tym 165 osób to pacjenci w wieku powyżej 60 lat, którzy zaszczepili się czwartą dawką, 18 osób zaszczepiło się trzecią dawką, a jedna osoba pierwszą dawką szczepionki.

Od początku podawania IV dawki szczepionki osobom powyżej 60 roku życia w Słupsku i w Ustce zaszczepiono łącznie  2144 osób.

W ubiegłym tygodniu podczas sobotniej akcji zaszczepiło się 285 osób. Jak informują pracownicy szpitala organizujący szczepienia zainteresowanie nimi nadal jest duże, ale liczba chętnych do szczepień zaczyna spadać, co wskazuje, że szczyt szczepień czwartą dawką osób po 60. roku życia jest już za nami. Jednakże, aby umożliwić mieszkańcom Słupska i regionu słupskiego wygodne szczepienia Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku proponuje znów akcję szczepień w najbliższą sobotę 20 sierpnia. Zarejestrować się na szczepienie można pod nr telefonu: 059 8460 787 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 -14.30.

Chęć zaszczepienia się mogą zgłosić nie tylko osoby uprawnione do otrzymania czwartej dawki szczepionki, ale także pacjenci chcący zaszczepić się dawkami wcześniejszymi. Chętni do szczepień badani będą przez lekarza dzięki czemu możliwe będzie także szczepienie dzieci.

Od początku szczepień przeciwko Covid – 19 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku podał szczepionkę już 74266  razy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *