Udogodnienie dla mieszkańców dwóch gmin

Oddano nową leśna drogę, która znacznie skróci trasę z Kępic na pólnoc. Od teraz będzie można szybciej dotrzeć do Łętowa, a dalej do Sławna.

fot. https://www.facebook.com/gmina.kepice

– Właśnie podpisaliśmy porozumienie w sprawie udostępnienia dla ruchu ważnego odcinka drogi leśnej. Dzięki tej decyzji mieszkańcy Gminy Kępice i Sławno będą mieli możliwość sprawniejszej komunikacji – mówił Łukasz Maciejunas, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.
Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa z udziałem Nadleśniczych Nadleśnictwa Sławno i Warcino oraz Burmistrza Kępic i Wójta Gminy Sławno, a także Dyrektora WFOŚiGW w Koszalinie. – Odcinek od Łętowa do granicy Gminy Sławno został przez nas wyremontowany. Teraz droga jest utwardzona płytami betonowymi. Droga służyła przede wszystkim do prowadzenia właściwej gospodarki leśnej oraz ochronie przeciwpożarowej naszych lasów. Już za kilkanaście dni otworzymy ją dla ruchu publicznego – informował Sylwester Kupczyk, szef Nadleśnictwa Sławno.
Leśnicy z Warcina także już myślą o poprawie odcinka leżącego po ich stronie. – Po naszej części droga ma charakter gruntowy. Będziemy się jednak starać, aby sukcesywnie poprawiać jej stan. Myślę, że w niedalekiej przyszłości z tego skrótu będzie chętnie korzystać wielu okolicznych mieszkańców – powiedział Sławomir Piątkowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Warcino.
Jak zapewniają leśnicy, w najbliższych dniach pojawią się nowe znaki drogowe. Wtedy znikną zakazy wjazdu, a mieszkańcy zyskają nową drogę.
– Cieszymy się z tego rozwiązania. Mieszkańcy wskazywali już dawno na potrzebę upublicznienia tego odcinka. Jestem przekonana, że dla wielu rodzin będzie to spore ułatwienie w komunikacji. Część osób odwiedza swoje rodziny w okolicznych miejscowościach, inni często korzystają z oferty handlowej, usługowej czy medycznej w Kępicach. Teraz ich życie będzie prostsze – zauważa Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic.
Podczas konferencji leśnicy wraz z samorządowcami podpisali stosowne dokumenty. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu pojadą po niej pierwsze prywatne auta.

źródło gmina Kępice

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *