Już ponad 75 tysięcy szczepień w słupskim szpitalu

75398 dawek szczepionek przeciwko COVID – 19 podał pacjentom Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku.

Pierwszą dawkę otrzymało dotychczas 27947 osób, drugą dawkę oraz jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson podano 30017 osobom, trzecią dawkę uzupełniającą dostały 13533 osoby, a czwartą dawkę uzupełniającą 3145 osób. Ponadto jedna osoba otrzymała piątą dawkę szczepionki. Wśród dzieci w wieku 5-11 lat szczepionkę otrzymało 755 osób.

Od początku tego tygodnia słupski szpital rozpoczął szczepienia IV dawką szczepionką dedykowaną do wariantu Omicron koronawirusa. Na szczepienia tymi szczepionkami zapisało się obecnie kilkadziesiąt osób. Małe jest zainteresowanie szczepieniami dzieci w wieku 5 – 11 lat. Na podanie szczepionki w tej grupie wiekowej decydują się sporadyczne osoby.

Z obserwacji pracowników szpitalnego punktu szczepień wynika, że zainteresowanie pacjentów szczepieniami spada. Wskazują na to statystyki. W tygodniu od 5 do 9 września zaszczepiło się w szpitalu 137 osób, natomiast w kolejnym tygodniu od 12 do 16 września liczba szczepień spadła do 112. Być może zainteresowanie szczepieniami wzrośnie obecnie, gdy podawane zaczęły być szczepionki na nowy wariant COVID – 19. – Nasz szpital umożliwia zaszczepienie się przeciwko COVID – 19 od pierwszego dnia, gdy tylko szczepionki dotarły do Polski – mówią Andrzej Sapiński, prezes Zarządu i Anetta Barna – Feszak, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Od tego czasu stale promujemy szczepienia i staramy się, aby były jak najbardziej dostępne dla mieszkańców Słupska i regionu. W tym celu działają dwa szpitalne punkty szczepień w Słupsku i w Ustce.

Punkt szczepień przeciwko COVID – 19 Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku znajdujący się w budynku I kompleksu budynków szpitalnych przy ul. Hubalczyków 1 w Słupsku prowadzi szczepienia od poniedziałku do środy w godzinach 8.00 – 14.00. Pracownicy punktu szczepień zaznaczają, że dla własnej wygody pacjenci powinni zapisywać się na konkretny termin szczepienia, na przykład telefonicznie. Natomiast, jeśli ktoś nie ma takiej możliwości lub potrzebuje natychmiastowego szczepienia może przyjść na szczepienie od poniedziałku do środy bez umawiania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *