Ustka nagrodzona!

Działania promocyjne – Grand Lubicz Festiwal Światła oraz kampania reklamowa „Zostań Mistrzem Wypoczynku” – realizowane przez ustecki ratusz zostały wyróżnione podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki w Sopocie.

Uroczysta gala odbyła się w hotelu Radisson Blu.Ustkę reprezentowali zastępca burmistrza Bartosz Gwóźdź – Sproketowski i naczelnik Wydziału Promocji Włodzimierz Wolski, którzy wrócili do miasta z dwoma nagrodami:

  • Nagrodą Główną Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii wydarzenie roku 2021 za Grand Lubicz Festiwal Światła
  • Nagrodą Prezesa Honorowego PROT w kategorii Turystyka w mediach – za kampanię reklamową „Ustka- Zostań Mistrzem Wypoczynku”.

Odbierając nagrodę Bartosz Gwóźdź – Sproketowski złożył podziękowania Wydziałowi Promocji Urzędu Miasta. Podkreślił, że Ustka ma opinię miasta, w którym zawsze coś się dzieje. Wynika to z bogatej oferty wydarzeń. Zarówno tych mniejszych, podczas których sami ustczanie prezentują swoje talenty, jak i dużych, przyciągających do miasta tłumy turystów i mieszkańców regionu. Jednym z nich jest Grand Lubicz Festiwal Światła, podczas którego na ulicach Ustki można podziwiać niesamowite animacje, rzeźby i iluminacje świetlne. Za wsparcie organizacji tego wydarzenia serdecznie dziękujemy sponsorowi głównemu – hotelowi Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka.

Natomiast nagrodzona kampania „Zostań mistrzem wypoczynku” składała się m.in. z filmu, folderu przygotowanego w 4 językach oraz kampanii w stacjach telewizyjnych. Jej realizacja została wsparta przez przedsiębiorców zrzeszonych w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ustka i Ziemia Słupska”, Powiat Słupski i Gminę Ustka.

Wręczane podczas gali nagrody dla branży, samorządów i instytucji, są wyrazem wdzięczności za niesłabnące zaangażowanie w nieustannym rozwijaniu i promowaniu oferty turystycznej województwa pomorskiego. Hasło tegorocznych obchodów – „Nowe spojrzenie na turystykę” – jest symbolem zmian, jakie zaszły w efekcie pandemii. Ich pozytywny efekt to niesamowita kreatywność i wdrażanie alternatywnych rozwiązań w branży turystycznej.

Warto dodać, że w tym roku prestiżową nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego – Gryfa Pomorskiego – otrzymała pani Joanna Orłowska, od lat zaangażowana w rozwój turystyki w województwie pomorskim. Miasto Ustka również rekomendowało wyróżnienie pani Joanny ze względu na nieoceniony wkład w profesjonalizację działań związanych z przygotowywaniem oferty turystycznej w naszym mieście oraz całym regionie słupskim.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *