W słupskim szpitalu urodziły się trojaczki

Trojaczki – trzy dziewczynki – przyszły na świat w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku. To córeczki pani Ecatariny i pana Aleksandra pochodzących z Mołdawii. Dzieci jeszcze nie maja imion.

 Dziewczynki urodziły się przez cesarskie cięcie w 33. tygodniu ciąży. Są pod opieką neonatologów, ale ich stan zdrowia lekarze oceniają jako dobry. Każda z nich waży ponad 1,5 kg.

Przyjęcie na świat trojaczków było zaskoczeniem dla słupskich położników. Pacjentka przyjechała do szpitala karetką i niezbędne było szybkie rozwiązanie ciąży. Wszystko poszło dobrze, a mama jest bardzo zadowolona z opieki na oddziale.

– Jeszcze do niedawna myślałam, że to będą bliźniaki. Kilka dni temu dowiedziałam się, że dzieci będzie troje – mówi pani Ecatarina. – Jestem przygotowana na dwoje noworodków domu, ale jestem szczęśliwa, że dziewczynki mają się dobrze.

Mama z rodziną – mężem i dwójką starszych dzieci – mieszka w Słupsku od marca tego roku. Wynajmują tu mieszkanie, mąż pracuje.

Gratulacje rodzicom złożył zarząd szpitala i naczelna pielęgniarka szpitala. Podarowali też rodzicom prezent dla dziewczynek. – Życzymy im zdrowia i pomyślności. Niech sprawiają radość swoim rodzicom – mówi Andrzej Sapiński, prezes słupskiego szpitala.

 – Poród trojaczy to w naszym szpitalu duże wydarzenie. Ostatni taki szczęśliwy poród zdarzył się kilkanaście lat temu – przyznaje Anetta Barna-Feszak, wiceprezes zarządu szpitala.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *