Promile w ciężarówce

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku kontrolowali 43-letniego kierowcę samochodu ciężarowego, który wsiadł za kierownicę pomimo tego, że był pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a o jego dalszych losach zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 2500 zł.

Wczoraj po godzinie 9:00 dyżurny słupskiej komendy został poinformowany przez funkcjonariusza Inspekcji Transportu Drogowego, że kierowca, którego kontroluje, może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce od razu pojechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, którzy przebadali 43-letniego kierującego ciężarową scanią urządzeniem do kontroli trzeźwości. Alkomat wskazał wynik bliski 0,4 promila alkoholu.

Kierowca poinformował policjantów, że alkohol spożywał wieczorem, a następnie położył się spać. Nie zjadł rano śniadania i poszedł prosto do pracy, gdzie rozpoczął jazdę samochodem ciężarowym. Nie spodziewał się, że w jego organizmie może być jeszcze alkohol. Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali 43-latkowi prawo jazdy, które uprawniało go do kierowania pojazdami różnych kategorii. Sporządzili również dokumentację, na podstawie której sąd zdecyduje o karze dla tego kierowcy.

Kierowco!!! Pamiętaj, że alkohol w każdej ilości wpływa na nasze zachowanie na drogach. Jeżeli nie jesteś pewny, czy w twoim organizmie znajduje się jeszcze alkohol, sprawdź stan swojej trzeźwości w dowolnej jednostce Policji. Należy jednak pamiętać, że nawet kiedy urządzenie nie wskaże alkoholu w organizmie, to ważne jest nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Zły stan psychofizyczny może mieć znaczenie i opóźni naszą reakcję w przypadku wystąpienia zagrożenia na drodze. Bądź odpowiedzialnym kierowcą!!!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *