Promują różnorodność językowa w słupskim szpitalu

„W miłości nie ma lęku” – ten cytat Jana Apostoła z Biblii Tysiąclecia, w językach polskim i holenderskim pojawił się w jednym z korytarzy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka Sp. z o.o. w Słupsku.

To inicjatywa organizacji EUROPE DIRECT Słupsk związana z Europejskim Dniem Języków, który obchodzony był 26 września. W ramach akcji inne sentencje pojawiają się przestrzeni miejskiej Słupska w różnych budynkach użyteczności publicznej , m.in. w hali Gryfia, na stadionie przy ul. Madalińskiego czy na miejskiej pływalni.  Cytaty te zostały wybrane przez imigrantów związanych ze Słupskiem, pochodzących z różnych europejskich krajów.

Cytat, na który natknąć się można w słupskim szpitalu, to myśl promowana przez Jana Druyffa (1949-2000), holenderskiego przedsiębiorcę i filantropa, fundatora Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

Inicjatywa została serdecznie przyjęta przez zarząd słupskiego szpitala.  – Po pierwsze dlatego, że w związku z sytuacją geopolityczną i rosnącą imigracją coraz bardziej stajemy się globalną wioską. Również w naszym szpitalu na każdym kroku słychać języki różnych narodów. Po drugie dlatego, że Jan Druyff był szczególnie blisko chorych i cierpiących, czemu dał dowód fundując słupskie hospicjum – mówią Andrzej Sapiński, prezes i Anetta Barna-Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *