Słodki złodziej w potrzasku

Funkcjonariusz Referatu Kryminalnego z Komisariatu Policji II w Słupsku, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał mężczyznę, który próbował ukraść z jednego ze słupskich marketów czekolady. Policjant zwrócił uwagę na podejrzanie zachowującego się w rejonie drzwi wejściowych do sklepu mężczyznę, którego znał z wcześniejszych interwencji dotyczących kradzieży. Patrol policji, który został wezwany na miejsce znalazł pod kurtką 21-latka sześć tabliczek czekolady o łącznej wartości blisko 80 zł.

W środę około godziny 20:00 policjant, który zakończył tego dnia służbę pojechał na zakupy do jednego z marketów. Po wejściu do sklepu funkcjonariusz zwrócił uwagę, na mężczyznę, który podejrzanie zachowywał się w rejonie drzwi przesuwnych. Policjant rozpoznał tego mężczyznę, dlatego, że wielokrotnie podejmował wobec niego interwencje m.in. związane z kradzieżami. Zaczął rozmawiać z 21-latkiem i usłyszał od niego, że nie ma przy sobie pieniędzy i próbuje ukraść czekolady, które schował pod kurtką. Funkcjonariusz od razu za pośrednictwem dyżurnego wezwał na miejsce swoich kolegów, będących w służbie, a ci po przyjeździe znaleźli pod kurtką słupszczanina sześć dużych tabliczek czekolady o łącznej wartości blisko 80 zł.

Funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, który zdecyduje o karze dla tego mężczyzny. Dzięki reakcji policjanta będącego po służbie 21-letni mieszkaniec Słupska poniesie odpowiedzialność za swoje zachowanie, a skradziony towar wrócił na sklepowe półki.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *