Policja zatrzymała podpalacza

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku we współpracy z funkcjonariuszami komend wojewódzkich w Gdańsku i Poznaniu zatrzymali 26-letniego mieszkańca Słupska podejrzewanego o podpalenia samochodów do których dochodziło w ostatnich tygodniach na terenie Słupska. Mężczyzna został zatrzymany w nocy z wtorku na środę na terenie Poznania.

W ostatnich tygodniach słupscy policjanci otrzymywali zgłoszenia o palących się samochodach w różnych rejonach Słupska. Ustalenia mundurowych wskazywały, że do tych zdarzeń dochodziło poprzez podpalenie. Decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku została powołana specjalna grupa funkcjonariuszy, którzy mieli jak najszybciej ustalić okoliczności tych zdarzeń i zatrzymać osoby odpowiedzialne za ten proceder.

Na podstawie zgromadzonych informacji z miejsc zdarzeń, a także w trakcie analizy zapisów z monitoringów funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, który może mieć związek z podpaleniami. Czynności operacyjne słupskich policjantów wykazały, że podejrzewany o niszczenie samochodów poprzez podpalenie mężczyzna może przebywać na terenie Poznania. Funkcjonariusze nawiązali kontakt z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i dzięki szybkiej i skutecznej koordynacji działań 26-letni mieszkaniec Słupska został około północy zatrzymany na poznańskim lotnisku. Mężczyzna został przekazany słupskim policjantom, którzy od wczesnych godzin porannych wykonują czynności procesowe z jego udziałem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *