Kolejne rządowe pieniądze dla Akademii Pomorskiej

20 milionów zł z rządowego wsparcia na cele inwestycyjne otrzyma słupska uczelnia Poseł na Sejm RP, rzecznik prasowy rządu Piotr Müller przekazał pozytywną decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o zapewnieniu finansowania kolejnych inwestycji dla Akademii Pomorskiej w Słupsku. Nowe środki to ogromna szansa na rozwój i zwiększenie potencjału uczelni, zarówno w obszarach badawczych, jak i w zakresie kształcenia.

– Gdy na początku czerwca 2019, jeszcze jako wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, podpisywałem decyzję o uruchomieniu kierunku prawo na Akademii Pomorskiej, wielu zastanawiało się, czy to dobry pomysł. Nie miałem wątpliwości, że to nowe szanse edukacyjne dla regionu i duża szansa na rozwój uczelni – podkreślał poseł Ziemi Słupskiej Piotr Müller.

Wysoki poziom prowadzenia działalności naukowej doprowadził do tego, że w tym roku uczelni przyznano kategorię badawczą – „A” w dyscyplinie nauki prawne – uprawnienia doktorskie i habilitacyjne. Nowe finansowanie umocni funkcjonowanie Instytutu Prawa i Administracji, dając tym samym szansę na realizowanie dalszych celów naukowych i infrastrukturalnych.

 

Ostatnie lata to stały rozwój Akademii Pomorskiej. Dzięki dodatkowemu wsparciu z rządu uczelnia ma możliwość realizacji licznych inwestycji. Jedną z nich było przekształcenie zabytkowej stołówki wojskowej w nowoczesną aulę. Dziś kolejna dobra wiadomość o finansowaniu kolejnych celów inwestycyjnych m.in. rozwój Instytutu Prawa i Administracji czy powstanie Terenowej Stacji Badawczo-Dydaktycznej. Stacja będzie działała w wielu obszarach: edukacja, promocja, tworzenie sieci współpracy oraz opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań inteligentnych technologii w obszarze rolnictwa zrównoważonego oraz ochrony środowiska na obszarach wiejskich Pomorza.

– Cieszę się z każdej inwestycji realizowanej na Akademii Pomorskiej. To dla mnie niezwykle ważne, aby dbać o jej dynamiczny rozwój. Akademia Pomorska w ciągu ostatnich kilku lat przeszła bardzo duże zmiany dotyczące profilów studiów – przekształciła się z typowej uczelni nauczycielskiej na wieloprofilową akademię. Dodatkowym atutem uczelni jest świetne funkcjonowanie Instytutu Prawa i Administracji. Bardzo się cieszę, że rozwój infrastruktury pomoże w rozwoju uczelni i mam nadzieję, że przyciągnie rzesze studentów. Dodatkowe finansowanie to kolejny impuls rozwojowy dla uczelni! – mówił Poseł na Sejm RP, rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *