Kolejne miliony za tarczę

19 milionów złotych trafi do samorządów regionu słupskiego w ramach rekompensaty za budowę tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Wojewoda pomorski podpisał umowy w tej sprawie.

Dotacja dotyczy w sumie ośmiu mów. Beneficjentem aż sześciu jest gmina Słupsk. W ramach rekompensaty na terenie gminy powstanie między innymi nowa świetlica wiejska, boiska, przebudowane zostaną ulice, a także doposażone szkoły.

Umowy także podpisał powiat słupski i gmina Kobylnica. Powiat otrzymał ponad 280 tys. zł na inwentaryzację i koncepcję rozwoju tras rowerowych. Ponad dwa miliony złotych trafią do Kobylnicy na budowę ulic Ku Słońsku i Modrzewiowej w Łosinie.

Rządowy Program na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2024” powstał w 2019 roku. Z zgodnie z założeniem w ramach rekompensaty za budowę tarczy antyrakietowej do miasta i ościennych samorządów ma łącznie trafić 115 milionów złotych. Dotychczas na zadania realizowane w ramach tego programu samorządy regionu słupskiego otrzymały 70 mln zł.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *