Miasto chce być większe

Miasto Słupsk przygotowuje kolejny wniosek o poszerzenia swoich granic. Radni nad uchwałą w tej sprawie pochyla się w podczas sesji Rady Miasta w środę

źródło bip.slupsk.pl

Temat poszerzenia granic pojawia od kilku, a nawet kilkunastu lat. Jednak dopiero z początkiem tego roku udało się przyłączyć do miasta nowe, niezamieszkałe tereny. To pierwsze poszerzenie granic Słupska od ponad pół wieku.

Władze miasta przygotowują kolejny wniosek. Słupsk będzie chciał przyłączyć tereny, o które wnioskowało wcześniej. Chodzi m.in. o części sołectw Siemianice, Bierkowo, Strzelinko i Włynkówko.

Wcześniejsze próby poszerzenia granic Słupska spotkały się z ostrym oporem władz gminy Słupsk. Między innymi na fali tego konfliktu gmina przygotowuje się do zmiany nazwy. Samorządowcy chcą zmienić jej nazwę na gmina Redzikowo.

Sąsiadująca ze miastem Kobylnica, z którą faktyczne granice są zatarte także nie czeka na ruch miasta. Tamtejsi samorządowcy rozpoczęli procedurę o nadanie Kobylnicy praw miejskich.

Warto jest wrócić uwagę, że wiele miast w Polsce systematycznie powiększa swoją powierzchnię o tereny sąsiadujące, w których zamieszkali byli mieszkańcy. Doskonałym przykładem jest sąsiedni Koszalin, który poszerza swoje granice od lat.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *