Historyczna zmiana uczelni

To historyczny moment decyzją Sejmu w Słupsku od 1 czerwca działać będzie Uniwersytet Pomorski. Władze uczelni z tej okazji zwołały specjalną konferencję.

fot. Akademia Pomorska
facebook.com/akademiapomorska

 

Na ten moment władze jeszcze Akademii Pomorskiej czekały i pracowały całe lata. Faktem staje się, że od 1 czerwca akademia zacznie być uniwersytetem. W ubiegłym tygodniu, dużo szybciej niż zakładano, Sejm przegłosował zmianę nazwy i statusu słupskiej uczelni. Za przyjęciem głosowało 425 posłów, trzech było przeciw i 12 wstrzymało się od głosu.

– Ciągłe rozwijanie uczelni jest dla mnie niezwykle ważne. Już jako wiceminister nauki
i szkolnictwa wyższego, a obecnie sekretarz stanu w Kancelarii Premiera w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego, wspierałem te działania. Rozwój uczelni wpływa bezpośrednio na rozwój miasta i zwiększa jego atrakcyjność. Szkolimy specjalistów, aby rozwijać cały rynek gospodarczy Słupska –
mówił Poseł na Sejm RP, rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

Z okazji historycznego momentu władze uczelni zwołały konferencję prasową. Uczestniczyli w niej rektorzy, ale także dyrektorzy instytutów. Na podniesienie Akademii do rangi uniwersytetu pracowali bowiem wszyscy naukowcy i studenci. Efektem tego jest przyznanie wysokich kategorii naukowych.

Na decyzję rządu i dalej parlamentu wpływ miał także systematyczny rozwój bazy akademickiej w Słupsku. Jednym z doskonałych przykładów jest powstanie nowej auli przy ul. Kozietulskiego. Władze uczelni liczą, ze zmiana nazwy na Uniwersytet Pomorski przyczyni się do zwiększenia liczby studentów i podniesienia poziomu popularności wśród młodzieży.

Zmiany wejdą w życie od 1 czerwca. Co oznacza, że studenci, którzy będą kończyć studia po tym terminie i bronić swoje prace dyplomowe otrzymają dyplomy uniwersyteckie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *