Wpadka złodzieja rowerów

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali, 31-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego podejrzewanego o kradzież roweru. Funkcjonariusze po kilkunastu godzinach od zgłoszenia kradzieży, zwrócili uwagę na rowerzystę, który na widok policyjnego patrolu nerwowo zareagował i próbował zmienić kierunek jazdy. Sprawdzenie jednośladu w policyjnej bazie danych pokazało, że rower pochodzi z kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce zostali poinformowani o kradzieży roweru, do której doszło w centrum Ustki. Właściciel przypiął swój rower do stojaka, znajdującego się przez wejściem do klatki schodowej, a gdy rano chciał nim odjechać, jego pojazdu już tam nie było. Funkcjonariusze na miejscu tego zdarzenia wykonali oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną, a także zabezpieczyli ślady. Analizie mundurowych podlegały także zapisy okolicznych kamer monitoringu. Równocześnie usteccy policjanci prowadzili kontrole rowerzystów, tak aby jak najszybciej zatrzymać sprawcę tej kradzieży i odzyskać rower. Jedną z takich kontroli w piątek rano przeprowadzili funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Ustce. Policjanci na jednej z ulic zwrócili uwagę na jadącego rowerem mężczyznę, który na ich widok nerwowo zareagował i nagle próbował zmienić kierunek jazdy. Sprawdzenie zarówno rowerzysty oraz roweru w policyjnej bazie danych wykazało, że 31-latek porusza się na jednośladzie, który kilkanaście godzin wcześniej został skradziony spod bloku.

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca województwa dolnośląskiego, który został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Dzięki skutecznym działaniom usteckich mundurowych rower szybko wrócił do swojego właściciela.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *