Narkotyki ukrył w radio i dekoderze

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Słupsku zatrzymali mieszkańca Słupska w związku z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających. W trakcie interwencji funkcjonariusze znaleźli zabronione substancje, które mężczyzna ukrył wewnątrz dekodera, który niósł pod pachą. Podczas przeszukania mieszkania słupszczanina, funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki schowane wewnątrz radia. Decyzją sądu 22-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku stale prowadzą działania, które mają za zadanie wyeliminować zjawisko posiadania, zażywania i sprzedaży środków odurzających. Ustalanie i zatrzymywanie sprawców przestępstw to zadanie, które realizują podczas codziennej służby, prowadząc czynności operacyjno-rozpoznawcze i weryfikując docierające do nich informacje. Sytuacje, kiedy sprawcy przestępstw narkotykowych chowają zabronione substancje w nietypowych miejscach są dość powszechne. Słupscy policjanci ujawniali już narkotyki m.in. w słoikach, pomiędzy przetworami, w lodówkach, w puszkach po farbach czy różnego rodzaju skrytkach w podłogach, ścianach i pomieszczeniach gospodarczych.

Kilka dni temu, na jednej z ulic Słupska, uwagę kryminalnych z Komisariatu Policji I w Słupsku zwrócił mężczyzna, który nerwowo zareagował na widok funkcjonariuszy. Mężczyzna niósł pod pachą dekoder, który zainteresował policjantów. Mundurowi zajrzeli pod obudowę urządzenia i znaleźli w środku woreczki z zawartością środków odurzających. 22-latek został zatrzymany, a po kilkudziesięciu minutach policjanci przeszukali miejsce jego zamieszkania. Szczególną uwagę mundurowi poświęcili urządzeniom RTV, znajdującym się w mieszkaniu słupszczanina i w jednym ze sprzętów znaleźli kolejne woreczki z zabronionymi substancjami. Tym razem mężczyzna jako schowek zastosował… radio.

Wszystkie znalezione narkotyki zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie, a ich dokładne sprawdzenie i zważenie wykazało, że jest to blisko 75 gramów amfetaminy, 45 gramów marihuany, a także kilkanaście gramów MDMA i kilka porcji LSD. 22-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, a sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *