Policyjna akcja pomocy bezdomnym

W okresie zimowym policjanci stale kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy funkcjonariuszy za każdym razem, kiedy widzimy, że ktoś może być zagrożony wychłodzeniem organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wspólnie ze streetworkerami ze Stowarzyszenia Horyzont przez całą zimę sprawdzają miejsca, w których mogą gromadzić się osoby bezdomne. Panujące obecnie temperatury stwarzają realne ryzyko wychłodzenia organizmu nie tylko u osób bezdomnych ale także osób starszych i takich, które z uwagi na swoja nieporadność, w okresie chłodniejszych dni i nocy, mogłyby zostać narażone na skutki oddziaływania zimna. Kilkustopniowy mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon może uratować komuś życie.

Niestety często dodatkowym problem, który jest olbrzymim zagrożeniem w połączeniu z niską temperaturą, jest alkohol. Podczas patroli funkcjonariusze informują zagrożone wychłodzeniem osoby o instytucjach, które udzielają pomocy i schronienia oraz przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur. W sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu mundurowi wzywają pogotowie ratunkowe, które udziela potrzebującym niezbędnej pomocy lekarskiej.

Policjanci apelują:

Nie pozostawajmy obojętni na cudzą krzywdę, reagujmy! Każdy z nas może pomóc osobom, które nie mają przysłowiowego dachu nad głową. Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy. W każdym przypadku gdy zauważymy leżącego na ziemi człowieka, poinformujmy o tym policję. Zwracajmy również uwagę na osoby, które przed zimnem próbują się schronić na klatkach schodowych bloków i kamienic. Informujmy o tym służby, które skierują osoby potrzebujące do placówek pomocowych.

Kilkustopniowy mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon może uratować komuś życie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *