Za szybką jazdę stracili prawo jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, pełniący służbę w ramach grupy Speed, zatrzymali 4 prawa jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o 54, 59, 63 i 64 km/h. Za popełnione wykroczenia, każdy z tych kierowców został ukarany mandatem i zgodnie z obowiązującymi przepisami wszyscy przez najbliższe 3 miesiące będą musieli powstrzymać się od jazdy samochodem.

Mandatami w wysokości od 1,5 tysiąca złotych do 4 tysięcy złotych zakończyły się kontrole kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 51 km/h.  Prowadzone przez patrol z grupy Speed ze słupskiej drogówki działania na drodze pomiędzy Słupskiem i Bytowem doprowadziły do zatrzymania 4 kierowców, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy i zdecydowanie za mocno nacisnęli na pedał gazu w obszarze zabudowanym. Urządzenie pomiarowe wskazało, że jechali z prędkością 104 km/h, 109 km/h i 113 km/h i 114 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalne jest 50 km/h w związku z czym wszyscy ci kierowcy stracili również prawa jazdy na 3 miesiące.

Wśród kontrolowanych kierowców był 19-latek z powiatu kościerskiego, który przekroczył prędkość o 64 km/h. Było to kolejne w ostatnim czasie, tak znaczące przekroczenie prędkości przez tego kierowcę w związku z tym zgodnie z obowiązującymi przepisami o tzw. „kierowcach recydywistach” został on ukarany mandatem w podwójnej wysokości w tym przypadku 4 tysiące złotych.

Apelujemy do wszystkich o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że na poziom bezpieczeństwa na drogach wpływ ma każdy uczestnik ruchu, który jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *