Pieniądze na czerwoną szopę w Ustce

Ustka pozyskała 361 560 zł na dofinansowanie remontu i przebudowy „Czerwonej Szopy”. Kwota pochodzi z ministerialnego programu „Promesa dla kultury”.

– To bardzo dobra wiadomość, gdyż inwestycja ta ma dużą szansę także na wsparcie unijne – złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w wys. ponad 2,6 mln złotych, decyzja jeszcze w tym roku. Środki na modernizację tego zabytkowego obiektu zapisano w porozumieniu z Marszałkiem Województwa dotyczącym Funduszy Europejskich dla Pomorza („Porozumienie w sprawie realizacji Zintegrowanego Porozumienia Terytorialnego dla Obszaru Funkcjonalnego Strefa Przybrzeżna” – mówi Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce

Miasto posiada już gotowy projekt na wykonanie tego zadania wraz z pozwoleniem na budowę. „Czerwona Szopa” ma stać się nową atrakcją turystyczną Ustki, z mini kinem i wystawą marynistyczną. Poza tym ma tam działać Klub Młodzieżowy dla nastolatków z Ustki. Pomysły na „Szopę” zostały skonsultowane z mieszkańcami.

Gdy miasto otrzyma pozytywną decyzję o przyznaniu środków z FEP, w roku 2025 planuje się rozpoczęcie prac. Po ich zakończeniu nastąpi wyłonienie operatora obiektu w trybie konkursowym.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *