Harcerska i Morska po remoncie

Na ten dzień mieszkańcy zachodniej części Ustki czekali z utęsknieniem. Do użytku oddano oficjalnie wyremontowane niedawno ulice Harcerską i Morską. Uroczystość zbiegła się w czasie z obchodami Dnia Wolności – 4 czerwca, w 25. rocznicę częściowo wolnych wyborów do parlamentu.

_ustka_ulice

Prace remontowe obu ulic nie tylko poprawiły ich funkcjonalność, ale przyczyniły się także do podniesienia estetyki tego zakątka Ustki. Przypomnijmy, że na ulicach wykonano: nową kanalizację deszczową, nowe oświetlenie, przebudowano konstrukcję i nawierzchnię drogi (z gruntowej na utwardzoną z kostki betonowej). Dodatkowo, na terenie zielonym przyległym do ul. Morskiej, wybudowane zostały ścieżki i elementy placu zabaw (karuzela, huśtawki, bujaki, ścianka wspinaczkowa) z nawierzchnią poliuretanową .
Autorem projektu przebudowy jest Andrzej Kaźmierczak z firmy „NORD PROJEKT” z Rumi, a wykonawcą robót konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych „Krężel” Sp. z o.o. i „Krężel-Transport” Sp. z o.o. z siedzibą w Kobylnicy. Całkowita wartość inwestycji to 915 tys. zł.

W uroczystym otwarciu wyremontowanych ulicy uczestniczyli burmistrz Ustki Jan Olech, przewodniczący Rady Miasta Ustka Adam Brzóska, radni, przedstawiciele wykonawcy i mieszkańcy Ustki zachodniej.

Fot. archiwum UM w Ustce

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *