Warsztaty filmowe w Rejsie

W Słupskim Młodzieżowym Centrum Kultury odbyły się warsztaty filmowe dla dzieci w wieku 8 – 10 lat. Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z animacją poklatkową z użyciem plasteliny. Uczestnicy, to uczniowie słupskich szkół Szkoły Podstawowej nr 2 i I Społecznej Szkoły Podstawowej. Kursanci seansów edukacyjnych w MCK.

???????????????????????????????

Warsztaty prowadziła absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu Monika Kuczyniecka, autorka znana jest ze swoich plastelinowych animacji wykorzystanych w teledyskach znanych grup rockowych min. Czesław Śpiewa. Kursanci pracowali po kilka godzin dziennie na dwóch  stanowiskach: z płaskim kadrem oraz na stanowisku przestrzennym.

???????????????????????????????

W efekcie tych prac zmontowano i udźwiękowiono film zaprezentowano go w Kinie „Rejs”. Obecnie Rejs prowadzi nabór na warsztaty, które odbędą się w Słupsku w dniach 29 – 30 sierpnia 2015 w Młodzieżowym Centrum Kultury. Warsztaty animacji w technice pikselacji, skierowane są do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a poprowadzą je pracownicy z gdańskiego studia animacji grupa „Smacznego” Ilość miejsc jest ograniczona.

???????????????????????????????

Fot. Kino Rejs

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *