Akademia Pomorska w czołówce

Akademia Pomorska w Słupsku utrzymuje swoją najwyższą pozycję w Rankingu Perspektyw od momentu jego powstania. Po raz pierwszy Uczelnia została również wysoko oceniona przez pracodawców.W 16. edycji Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2015” przygotowanego przez „Fundację Edukacyjną Perspektywy” Akademia Pomorska w Słupsku utrzymała swoją pozycję z ubiegłego roku. 

Warto podkreślić, że zarówno zeszłoroczny, jak i tegoroczny wynik uzyskany przez naszą uczelnię jest najwyższy od momentu powstania Rankingu.
Najwyżej ocenionym kryterium w Rankingu 2015 to warunki kształcenia, w ramach którego AP zajęła 27 miejsce spośród wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Wysoko został oceniony również potencjał naukowy oraz efektywność naukowa.

_DSC3966-001

Równie istotny jest fakt, że Akademia Pomorska w Słupsku zajęła wysoką – 4 pozycję wśród uczelni z Woj. Pomorskiego w kategorii preferencje pracodawców, wyprzedzając tym samym wiele renomowanych ośrodków akademickich.Wysoko ocenione zostały również niektóre kierunki studiów prowadzone przez naszą uczelnię:

Pielęgniarstwo i położnictwo (11 pozycja)
Kierunki nauk o Ziemi (13 pozycja)
Kierunki biologiczne (20 pozycja)
Filologia polska (20 pozycja)
Historia i archeologia (20 pozycja)
Filologie, języki obce i językoznawstwo (20 pozycja)

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *