GRIFFONS NIE UTRZYMALI PROWADZENIA

Ostatni mecz futbolu amerykańskiego pomiędzy Patriotami Poznań a Griffons Słupsk mimo idealnego początku dla pomorskiej drużyny zakończył się ich porażką.

Początek spotkania był wyjątkowo udany dla Słupskiej drużyny. Formacja ofensywna Poznania nie była w stanie zdobyć punktów. Dobrym przejęciem popisał się kilkakrotnie w tym meczu Kamil Werner, a jedno z nich zamienił na przyłożenie które dało prowadzenie Griffons 6:0.Podwyższenie zostało zablokowane a piłka trafiła do Patriots.

Griffons poznań

Poznanianie musieli zacząć zdobywać punkty i konsekwentnie to czynili. Mecz mimo bardzo deszczowej pogody w 2 połowie był jednym z niewielu meczy gdzie większość akcji kończyło się podaniem. Griffons w tym meczu zaliczyli aż 7 przechwytów. Griffons mimo solidnej postawy w obronie nie radzili sobie z atakiem. Spora liczba kar, oraz brak dwóch podstawowych runingbacków dał się ewidentnie we znaki.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21 – 6 dla Patriotów.
„Mecz ten był do wygrania i bardzo ubolewam nad takim zakończeniem. Popełniliśmy mnóstwo błędów w ustawieniu, wielokrotnie musiałem ratować sytuację, ustawiając się w bardzo niestandardowych formacjach, bądź schodząc z boiska. Niestety są to błędy nowych zawodników, którzy ”rookie” (pierwszoroczny zawodnik) niestety popełniają, zwłaszcza gdy dochodzi do tego zmęczenie.

Cieszymy się że mecz zakończył się bez kontuzji, a wszyscy nowi zawodnicy się sprawdzili” – opowiada Paweł Chlebny.
„ Mecz był bardzo wyrównany, niestety pojechaliśmy do Poznania w 22 osoby co przeważyło szalę zwycięstwa po stronie Patriotów. Wiemy jakie błędy popełniliśmy i z pewnością będziemy pracować nad ich poprawą. Nie udało nam się co prawda przerwać passy porażek, ale zostawiliśmy serce na boisku i wierzymy że uda się to na następnym meczu. – komentował po meczu Dastin Drużba.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *