Kopacz pomoże Biedroniowi – Video

Dzisiejszą konferencję prasową, która miała miejsce przed ratuszem, poprowadziła pod nieobecność prezydenta Roberta Biedronia wiceprezydent Krystyna Danilecka – Wojewódzka. Robert Biedroń razem ze swoim zastępcą Markiem Biernackim przebywa aktualnie w Gdańsku, gdzie w Urzędzie Marszałkowskim podpisuje umowę o zintegrowanym porozumieniu terytorialnym, które przekłada się na inwestycje w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Efektem tego porozumienia ma być termomodernizacja 23 budynków użyteczności publicznej, budowa węzła transportowego, zmiana oświetlenia oraz zagospodarowanie bulwaru nad Słupią i osiedla akademickiego.

Kolejnym omawianym tematem była wizyta w Słupsku pani premier Ewy Kopacz, która jak sama powiedziała zna realia Słupska i chce pomóc najaktywniejszemu posłowi w Sejmie, a dziś samorządowcowi Robertowi Biedroniowi.

IMG_3021

Zdaniem pani premier miasto bardzo boleśnie odczuwa nie zawinione przez dzisiejsze władze miasta olbrzymie zadłużenie oraz niekorzystny dla miasta wyrok sądowy dotyczący nieudanej inwestycji jaką jest niedokończony słupski akwapark.

IMG_3025

Fot.Zbigniew Bielecki

Pani premier obiecała wesprzeć działania miasta, które pozwolą wzmocnić Słupsk w taki sposób, aby przy spłacaniu zobowiązań miasto nie ograniczało swoich zadań. Szczegóły w tej sprawie mają być omawiane na następnym spotkaniu z panią premier, Miastu, jak powiedziała pani wiceprezydent, najbardziej zależałoby na obniżeniu kosztów jakie musi ponieść Słupsk przy budowie ringu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *