Młodzi naukowcy w ratuszu

Jeśli możesz dać dziecku jeden podarek niech to będzie entuzjazm. Tymi słowami Bruce Bartona naukowca, pisarza dziennikarza , publicysty, który inspirował amerykanów do realizowania amerykańskiego snu puentował swój wykład dotyczący nowych zielonych, ekologicznych technologii Arkadiusz Śmigielski, człowiek, który wraz z innymi kolegami osiągnął sukces w biznesie. ]

Jedno czego możecie być pewni w swoim życiu, to są zmiany. Tak zwracał się do młodzieży, uczniów słupskich szkół, którzy omawiali swoje wynalazki. W spotkaniu uczestniczyła także Beata Maciejewska pełnomocnik prezydenta Słupska do spraw zrównoważonego rozwoju i zielonej modernizacji miasta. Młodzi naukowcy przedstawiali swoje wynalazki, dyskutowali o nowoczesnej energii i samochodzie przyszłości zasilanego energią elektryczną marki Tesla.

_DSC3639
Michał Ratajczak z II LO w Słupsku zaprezentował swój wynalazek lampy „Kandelki”. Maturzysta sam zrobił prototyp tej lampy. Charakteryzuje się możliwością zmiany temperatury barwowej z: zimnej na ciepłą, albo ostrzegawczej czerwonej. Michał jest w trakcie badań swojego wynalazku, ma także na niego polski patent w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie został zaproszony może bezpłatnie robić badania swojej lampy. Chłopak ma zapał, opowiadał o tym z dużym zainteresowaniem. Arkadiusz Śmigielski zachęca młodzież do zabawy w eksperymenty. My inżynierowie jesteśmy jak duże dzieci lubimy bawić się zabawkami – powiedział.

_DSC3635

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *