OSP Wrząca wzięła wszystko

Na boisku sportowym w Kwakowie rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięło w nich udział sześć jednostek OSP rywalizujące ze sobą o puchar Wójta Gminy Kobylnica Leszka Kulińskiego w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku oraz Zarządy OSP .

Do turnieju  stanęły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kruszyny, Lubunia, Lulemina, Sierakowa, Sycewic i Wrzącej. Rywalizacja toczyła się wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz w gronie seniorów.

IMG_0459

Jako pierwsza została rozegrana konkurencja sztafety pożarniczej z przeszkodami, polegająca na pokonaniu w jak najkrótszym czasie 7 odcinków 350 – metrowego toru przeszkód. Każdy 50-metrowy odcinek sztafety zawierał przeszkodę do pokonania. Rolę pałeczki sztafetowej w tej konkurencji spełniała strażacka prądownica.

Jednak największe zainteresowanie wśród publiczności wzbudziły ćwiczenia bojowe polegające na ułożeniu sprzętu, zbudowaniu linii ssawnej, głównej i gaśniczej, uruchomienia motopompy i zassaniu wody, podaniu wody i przewróceniu pachołków oraz obrócenia tarczy prądem wody.

IMG_0449

Ostatecznie w turniejowej rywalizacji najlepszymi okazali się ochotnicy z OSP Wrząca, i to oni otrzymali z rąk Wójta Leszka Kulińskiego okazały puchar. Na to wyróżnienie złożyły się zdobyte pierwsze miejsca przez drużyny młodzieżowe dziewcząt i chłopców oraz drużyny kobiecej i męskiej tej jednostki. Najlepszym drużynom wręczone zostały puchary, medale i nagrody pieniężne. Drużyny z OSP Wrząca reprezentowały Gminę Kobylnica na Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych w Damnicy zajęli tam II miejsce przed gminą Kępice w klasyfikacji generalnej.

IMG_0455

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *