Słupska Kultura ma nowego szefa

Dr. Anna Świętochowska będzie zarządzać słupską kulturą.
Słupski ratusz rozstrzygnął dopiero za drugim razem konkurs na dyrektora w nowym Wydziale Kultury w strukturze słupskiego ratusza.

Kandydat zobowiązany był przedstawić koncepcję funkcjonowania Wydziału Kultury oraz instytucji kultury w Słupsku w formie papierowej i elektronicznej. Nabór dotyczył zatrudnienia: na czas określony – 6 miesięcy, z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony. – Zależy mi bardzo, żeby to była osoba, która czuje kulturę, która jest kreatywna, nie boi się nowych wyzwań, która ma nową wizję funkcjonowania kultury w naszym mieście. Szef lub szefowa naszego wydziału kultury musi być osobą niezwykle inspirującą, niezwykle odważną, która nie będzie się bała podjąć tego ważnego wyzwania.  Mówił prezydent Robert Biedroń.

DSC_3860 - wersja 2 (1)

Te warunki zdaniem zdaniem komisji przetargowej spełniła dr Anna Świętochowska,, instrumentalistka z wykształcenia, która obroniła doktorat z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nowa dyrektor swoją posadę obejmie 22 czerwca. Na czas swojej pracy zamierza osiąść w Słupsku przenosząc się z województwa podlaskiego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *