Poseł Jarosław Gromadzki opuszcza SLD

Poseł Jarosław Gromadzki przed zwołaną w dniu wczorajszym konferencją prasowa w warszawskim Hotelu Sheraton złożył rezygnację z szeregów partii SLD. Obecnie nie jest członkiem żadnego klubu poselskiego. W sejmie tworzy się zalążek struktur partii przy biznesmenie Zbigniewie Stonodze. Poseł poprosił wczoraj pana Stonogę o wsparcie w jego działaniach mających na celu przywrócenie transparentności ustaw sejmowych i stanowieniu dobrego prawa, które nie szkodzi obywatelom.

Słupski poseł w swoich działaniach nie jet osamotniony, chęć współpracy wyraziło kilkoro parlamentarzystów. Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych odbyło się spotkanie z parlamentarzystami z naszego regionu z prezydentem miasta Robertem Biedroniem.

_DSC4094

Parlamentarzyści Zbigniew Konwiński z Po, senator Kazimierz Kleina PO i poseł Jarosław Gromadzki niezrzeszony oraz dyrektory wydziałów z ratusza w obecności przedstawicielki kancelarii prawnej radzili jak zdobyć brakujące 7 ml złotych na zapłacenie długu Termochemowi.

W spotkaniu nie uczestniczyli przedstawiciele mediów.

_DSC4135

Prezydent przedstawił stanowisko po konferencji. Jak Państwo wiecie udało mam się wygospodarować środki na kwotę 16 ml 585 tys zł pozostała kwota, którą musimy uzyskać to 7,5 ml złotych. Podziękował parlamentarzystom, za chęć wsparcia miasta w rozwiązaniu tej kwestii. Prezydent ubolewa, że musi się pozbyć nadwyżki budżetowej jaką zaoszczędził na inwestycje miejskie zaciskając pasa robiąc oszcędności.

_DSC4192

Parlamentarzyści wyrazili chęć wspierania prezydenta Słupska w działaniach na pozyskanie tej kwoty. Miasto jest nasze zaznaczył poseł Zbigniew Konwiński, a senator Kazimierz Kleina podkreśla możliwość znalezienia tej kwoty na szczeblu centralnym, zaś poseł Jarosław Gromadzki widzi możliwości w zwróceniu się do marszałka o 19 ml jakie miasto przekazało na słupski szpital obecnie prywatyzowany.

Fot. Bartosz Arszyński

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *