RZI ma być zlikwidowane

Słupska Spółka Rejonowy Zarząd Inwestycji ma być w najbliższym czasie zlikwidowana, tak twierdzi dyr Biura Prezydenta Miasta Marcin Anaszewicz. Spółka od dłuższego czasu generowała straty, a te na dzień dzisiejszy wynoszą 370 tys zł.

Słupska Spółka Rejonowy Zarząd Inwestycji ma być w najbliższym czasie zlikwidowana, tak twierdzi dyr Biura Prezydenta Miasta Marcin Anaszewicz.

_DSC4145

Spółka od dłuższego czasu generowała straty, a te na dzień dzisiejszy wynoszą 370 tys zł. RZI nie był w stanie pokryć swoich kosztów stałych. Analiza pokazała,że brakuje bardzo dużo pieniędzy w kasie spółki.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie inwestora strategicznego, który przejąłby spółkę wraz z zobowiązaniami finansowymi, ale taki się nie pojawił. Uznaliśmy, że najlepszym sposobem uporządkowania tych zobowiązań i pokrycia kosztów stałych będzie możliwe poprzez likwidację spółki.

Chcemy część pracowników z likwidowanego RZI przenieść do PGM, bo tak naprawdę to wykonują oni zadania związane z z ta spółką i są to osoby, które wcześniej były jej pracownikami , czyli ta zmiana, która nastąpiła wcześniej była fikcyjna.

Pozostali pracownicy przejdą do ratusza i będą odpowiedzialni za inwestycje w ramach wydziału inwestycji w ratuszu. Zakładamy,że do końca roku uporządkujemy sprawy finansowe i organizacyjne. Spółka przestanie istnieć, a pracownicy będą realizowali dla miasta swoje zadnia, zlikwidujemy księgowość i zarzrząd w tej spółce co przyniesie wymierne korzyści miastu w postaci oszczędności.

Pojawia się także możliwość, że PGM mogłoby pozyskiwać dodatkowe przychody dla miasta od innych podmiotów wykorzystując tych pracowników. Analiza pokazała, że na ta zmiana da w przyszłym roku PGM zysk. Teraz wniosek o likwidacji trafi pod obrady Rady Miasta – powiedział dyrektor Biura Prezydenta Miasta Marcin Anaszewicz.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *