Świat na rozdrożu

To tytuł konferencji i książki autora Marcina Popkiewicza. Autor troszczy się o stan środowiska i kurczenie się zasobów energetycznych na świecie. Konferencja była zwieńczeniem Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju zorganizowanego w Słupsku z inicjatywy pełnomocnika prezydenta Słupska ds Zrównoważonego Rozwoju i Zielonej Modernizacji. Beaty Maciejewskiej.

Dlaczego mimo rozkwitu technologii pracujemy ciężej i dłużej? Czemu nasze miasta są coraz brudniejsze i bardziej zatłoczone? Dlaczego jedzenie smakuje jak zmiksowany papier, pachnie tak samo i jest coraz droższe? Te i inne pytania stawiał prelegent zgromadzonym na sali urzędnikom. Jak sukcesywnie oszczędzać energię elektryczną. Jaki jest Obieg energii w świecie? Jak powinno być modelowo, byśmy nie zbankrutowali jako społeczeństwo na jej zakupie?

_DSC3986
Dyskutowano z autorem, na te i inne tematy: zagrażające współczesnemu światu. Szkoda, że uczestników konferencji było niewielu i zabrakło na sali decydentów, korzy powinni podjąć trudne decyzje związane z oszczędzaniem, inwestycjami zakupu nowych technologii. Zmiany należy zacząć wprowadzać od zmian świadomości o zagrożeniach współczesnego społeczeństwa, zacząć od małej społeczności, by objąć zasięgiem w przyszłości globalną wioskę jaką jest dzisiaj świat. Zdaniem autora zmiany dotyczące podejścia do energii ekologicznej są nieuniknione.

Fot. Bartosz Arszyński

_DSC4025

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *