W PGM konkurs trwa

Na cotygodniowej konferencji prasowej w ratuszu wiceprezydent Krystyna Danielewska poinformowała dziennikarzy o pobycie Roberta Biedronia na forum Samorządności w Świdnicy o nazwie „Pracownia Miast”
W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie prezydenta miasta z radami nadzorczymi naszych miejskich spółek.

Prezydent Krystyna Danielewska zajmuje się sprawami mieszkaniowymi Spółką miejską PGM i Towarzystwem Budownictwa Społecznego, zaś wiceprezydent Marek Biernacki Wodociągami, MZK, PGK. Rady nadzorcze zdaniem prezydenta powinny być bardziej merytoryczne, bo zasiadają w nich prawnicy, ekonomiści i specjaliści od zarządzania. Polityka ograniczenia kosztów w spółkach, nowego podejścia do oceniania i monitorowania osiągnięć spółki przez realizowanie polityki miasta jest zdaniem Marka Biernackiego satysfakcjonująca.

IMG_1977

Fot. Zbigniew Bielecki

Prezydent zapowiedział,że zamierza regularnie spotykać się z zarządami spółek, tak by przepływ informacji płynący ze spółek do ratusza i odwrotnie był jak najlepszy i wdrażać w dalszym ciągu politykę oszczędności wydatkowanych środków na ich funkcjonowanie.

Jednym z elementów działalności rad nadzorczych był przeprowadzony w ubiegłym tygodniu  konkurs na stanowisko prezesa PGM. Do konkursu przystąpiły 4 osoby: dwie osoby radni ze Słupska Paweł Szewczyk i Mirosław Kido oraz dwie osoby spoza miasta. Rada Nadzorcza nie rekomenduje prezydentowi rozstrzygnięcia tego konkursu, uznała bowiem,że regulamin jaki zastała tj. rekomendowanie 3 kandydatur nie pozwala na zrealizowanie tego zapisu. Mogłaby jedynie zarekomendować jedną z tych osób, która w ich mniemaniu spełnia oczekiwania i przedstawiła najbardziej spójną wizje funkcjonowania spółki. Jest to osoba spoza Słupska Pani Wach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *