Wójt na rozmowach

Sobotnia wizyta premier Ewy Kopacz daje także nadzieję na rozwiązanie problemów najbiedniejszej gminy w Polsce Smołdzino, na terenie której znajduje się Słowiński Park Narodowy, który zajmuje ponad 60 procent powierzchni gminy. Nowy wójt Arkadiusz Walach zapowiedział rozwiązanie tego problemu.

Chciałby , aby Park partycypował w kosztach utrzymania gminy Smołdzino, aby mieszkańcy mogli pozyskiwać runo leśne, by mogli chodzić na grzyby, jagody, Tak wielki terem mógłby wykarmić niejedną biedną rodzinę. Może znajdzie się tam praca i dla mieszkańców.

DSC_2216

Premier osobiście pod okiem kamer i dziennikarzy zapowiedziała po spotkaniu w siedzibie Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Słupsku, że postara się pomoc tej gminie , bo widzi zapał zaangażowanie i chęć pozytywnej zmiany jaką przejawia jej włodarz Arkadiusz Walach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zaprosiła wójta na środę do siebie do siedziby Rady Ministrów, gdzie w obecności ministra finansów będzie szukała rozwiązania problemów tej bardzo biednej społeczności.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Bartosz Arszyński

Ostatnio udało się podpisać porozumienie z Urzędem Pracy w sprawie zatrudnienia na roboty publiczne dalszych 6 osób, które będą wykonywały i świadczyły pracę na rzecz gminy. W tej chwili przy robotach publicznych znalazło pracę 12 osób. Wójt liczy na więcej.

Obecnie wójt Arkadiusz Walach gości w Warszawie w Pałacu Rady Ministrów na    dwudniowych rozmowach z udziałem Pani premier Ewy Kopacz, ministra finansów i senatora Kazimierza Kleiny mocno zaangażowanego w pomoc tej gminie. Jak się dowiedzieliśmy wójt przedstawił program naprawczy obejmujący okres 10 lat.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *