Z urzędu do kościoła

Jan Paweł II w Kościełe

W słupskiej Bazylice NMP odbyła się wielka uroczystość wniesienia obrazu Jana Pawła II, który prezydent miasta Robert Biedroń zdjął w swoim gabinecie. U uroczystościach uczestniczył i mszę koncelebrował biskup ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej Edward Dajczak.

O pozostawienie wizerunku i przesłania papieża Honorowego obywatela Słupska zaapelowała podczas uroczystej Sesji Anna Bogucka – Skowrońska, by prezydent nie odrzucał tego wizerunku i pozostawił obraz na dawnym miejscu. Wcześniej Prezydent nie wywiesił papieskiej flagi z portretem w rocznicę śmierci papieża 2 kwietnia. Zapewniając, że magistrat powinien być neutralny światopoglądowo. To spowodowało niezadowolenie w środowisku katolickim.

jan pawel1

Obecnie obraz z wizerunkiem Papieża Polaka i Honorowego Obywatela Miasta Słupska znajduje się kościele Mariackim, po tym jak trafił z rąk prezydenta Roberta Biedronia do rąk Krzysztofa Sikorskiego poprzedniego wiceprezydenta miasta.

Krzysztof Sikorski, przekazał obraz proboszczowi kościoła Mariackiego Zbigniewowi Krawczykowi, a ten umieścił go w kościele obok relikwi Jana Pawła II z zapewnieniem, że jeśli Robert Biedroń zmieni zdanie będzie mógł go zabrać,

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *