Zabawa i taniec

Trwają Dni Kobylnicy przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji . Zabawa, konkursy, muzyka i tańce zawładną miejscowością do 13 czerwca . Spośród licznych atrakcji dla najmłodszych wyliczyć można dmuchane zamki, stoiska z watą cukrową, balonami i zabawkami, puszczanie ogromnych baniek mydlanych oraz udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez samego Pana Kleksa.

DSC_0517

Na scenie obejrzeć można było między innymi występ kabaretu Cudoki oraz pokaz tańca break dance, w którym także wzięli udział najmłodsi członkowie widowni. Koncert Filipa Mettlera, finalisty programu X Factor. Po nim na scenę wyszła Paulla, która wykonała swoje największe przeboje. Program zamknął występ DJ-a Adamusa, który zapewniał licznie zebranej publiczności nieprzerwaną muzykę niemal do północy.

DSC_0596

Niedzielne obchody upłynęły w dużej mierze pod znakiem sportu. Już o godzinie 9:00 na boisku sportowym w Kobylnicy rozpoczął się turniej piłkarski dzieci z terenu gminy. Zmierzyło się w nim sześć drużyn w dwóch kategoriach wiekowych – w obu zwyciężyły drużyny z Kwakowa. O 13:00 ponad 50 zawodników z całego regionu wystartowało w 7-kilometrowy bieg, stanowiący część Pucharu Bałtyku.

Najlepsi okazali się Dariusz Guzowski (23:07) oraz Hanna Muerau-Nowicka (29:42). W tym samym czasie, na krótszym dystansie rywalizowały dzieci i młodzież. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali dyplomy, a także wzięli udział w loterii, w której do wygrania były różne przyrządy sportowe. Atletyczną część imprezy zakończył mecz piłki nożnej między drużyną Samorządowców a drużyną Mieszkańców oraz Partnerów Kobylnickiej Karty Dużej Rodziny. W obfitującym w bramki spotkaniu Samorządowcy zwyciężyli, ale ważniejsza od wyniku była dobra zabawa.

Fot. Mateusz Cichosz

DSC_0830

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *