Kopernik przyjechał do Słupska

Wystawa eksperymentu z Centrum Nauki Kopernik odwiedziła Słupsk, to 15 eksponatów, które prezentują proste zjawiska fizyczne. Zorganizowałą ją pani Monika Strzelczyk prowadząca kawiarnię Kafeina i przedstawiciele Fundacji Indygo przy współudziale sponsorów w pomieszczeniu kawiarni –  na przeciw Kina Milenium. Przedszkolaki i młodzież miała okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi zjawiskami fizycznymi pokazanych w bardzo atrakcyjny sposób.

Na wystawie fantom człowieka w wyjmowalnymi wnętrznościami, kula Faradaya, gry i łamigłówki matematyczne, jest także urządzenie audio do sprawdzania pasma przenoszenia własnego słuchu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Można spróbować siłować się z powietrzem dzięki półkulom magdeburskim, możemy zobaczyć jak w środku jesteśmy zbudowani dzięki kadłubkowi,można niejako podłączyć się do prądu uruchamiając świetlówkę przy pomocy kuli plazmowej, można wysilić nasza głowę łamiąc ją łamigłówkami. Jak sama nazwa wystawy mówi można poeksperymentować – powiedział Lucjan Staszewski animator Centrum Nauki Kopernik.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Bartosz Arszyński

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *