Lekarze ZUS jesteście….

Obraźliwe hasła dotyczące lekarzy orzeczników słupskiego ZUS napisano czarnym sprayem na murze tej instytucji. Hasła musiały powstać około 4 w nocy twierdzi pani dyr. ZUS. Napis ma zagrzewać do walki panią Ewę Lemanankiewicz, której słupscy orzecznicy zabrali rentę, pomimo iż w wyniku ciężkiej choroby straciła nogę. Orzeczenie brzmiało,że przecież ręce ma zdrowie i powinna iść do pracy.

zusss

Fot. Bożena Bugajska

Napisy powstały na elewacji wokół budynku i są treści: „Lekarze ZUS jesteście moralnymi trupami,” Ewa Lemankiewicz trzymaj się” na dwóch ścianach z podpisem przy dużym namalowanym kwiatku od Roberta Onichimuk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie znany jest motyw działania. Pewnie puściły  nerwy tej osobie, gdy dowiedziała się o takiej decyzji twierdzą Słupszczanie przychodzący do ZUS.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pani Ewa jest mieszkanką Gminy Kępice ma 24 lata i za sobą bardzo ciężką chorobę nowotworową, w wyniku, której straciła nogę. Pani Ewie ZUS dwukrotnie przyznawał rentę raz na trzy lata drugim na kolejne 2 lata. Renta jaką otrzymywała była głodowa, bo wynosiła nieco ponad 500 zł. Nie są to pieniądze, które pozwoliłyby godnie żyć chorej osobie, a mimo to zabrano i te świadczenia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rzecznik słupskiej policji komisarz Robert Czerwiński poinformował,że szukają mężczyzny, przeglądany jest monitoring, bo zdarzenie miało miejsce w oku kamery. Od rana pracownik ZUS zamalowywał białą farbą elewację wokół budynku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *