Nie chcą świniarni w Mikorowie.

Malownicza wieś Mikorowo położona w gminie Czarnej Dąbrówce, była niegdyś zaniedbanym zakątkiem na mapie. Przez ostatnie lata stała się symbolem wsi , gdzie rozwija się gospodarka agroturystyczna, pachnąca ziołami i kwieciem. Przyciągająca stadniną koni i imprezami związanymi z Nocą Świętojańska. Położona nad jeziorem przyciąga turystów zza granicy i Polski. Niestety sielski krajobraz wsi może wkrótce zakłócić budowa wielkiej świniarni w okolicy na ok 200 świń.

121547_DSC_0158_34

DSC_5183Z

Fot. Wojciech Bielecki, FB

Mieszańcy i właściciele gospodarstw agroturystycznych boją się o utratę atrakcyjności tej miejscowości i odpływ turystów. Świński pałac z brzydkimi zapachami może skutecznie zniechęcić do odwiedzenia przez turystów Mikorowa.

Właściciele wydali oszczędności życia na rozwój swoich pięknych gospodarstw, a tu taki dodatkowy problem. Boimy się powiedzieli, że wieś zamieni się w smrodliwą miejscowość, o której zapomną wkrótce turyści. Zapowiadają protesty dotyczące budowy tego obiektu. Byli już u wójta, a ten rozłożył niestety ręce. Powiedział, że nie ma możliwości wstrzymania tej inwestycji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *