SLD w trasie

Dzisiaj posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej gościli na Pomorzu. Pod słupski ratusz zajechały 3 czerwone mikrobusy z których wysiedli Wincenty Elsner i Dariusz Joński wiceszef SLD.
Posłowie są w trasie. Trwa kampania wyborcza. Wakacje to dobry czas na spotkania z wyborcami powiedział Dariusz Joński Objeżdżamy miejscowości. Dzisiaj o 18 spotkanie na deptaku w Rowach. W planie jutro o10 spotkanie z usteckimi rybakami, a o 17 na promenadzie w Ustce z mieszkańcami. Spotkania nie są sztuczne, nie w zamkniętych pomieszczeniach nie są przygotowywane. Każdy może przyjść i zadać pytanie.

Wincenty Elsner powiedział, pytają nas czy warto wiele nocy spędzać w hotelach w rozjazdach. Tak warto, bo my nie wierzymy w sondaże i słupki. Naszą sondażownią są polskie miasta, place i ulice i tylko tam można dowiedzieć się co myślą Polacy o ostatnich latach rządów PO. Namawiamy ich mówimy masz dość chodź z nami. Niech PO i PIS deliberują nad sondażowymi słupkami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

My jeździmy i rozmawiamy z Polakami o najważniejszych dla nich sprawach: głodowych emeryturach i rentach, umowach śmieciowych, niskich zarobkach, dostępności nieodpłatnej dla dzieci do dóbr kultury i tu składamy projekt do Sejmu, bezpłatnej służbie zdrowia i zatrzymaniu prywatyzacji szpitali. To są sprawy, którymi żyją Polacy. Wierzymy w konieczność istnienia Lewicy jako alternatywy dla dwóch antagonistycznych partii PO i PiS, które od dziesięciu lat toczą ze sobą wojnę ze szkodą dla Polski.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Paradoksalnie silniejsza lewica ograniczy dostęp do władzy ugrupowaniom prawicowo konserwatywnym, a to mam niestety zagraża. Lewica jest potrzebna – powiedział Dariusz Joński.Nasza podróż będzie trwała jeszcze kilka dni z przerwą na posiedzenie Sejmu w przyszłym tygodniu, ale chcemy jak najwięcej miejsc odwiedzić, bo robimy to już po raz drugi, wcześniej 3 lata temu objeżdżaliśmy wybrzeże. Dzięki tym rozmowom złożyliśmy do Sejmu 120 projektów ustaw, mówimy też o sztandarowej naszej propozycji ustawy – wieku emerytalnym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Fot. Bartosz Arszyński

Będziemy walczyć o to, aby kobiety po przepracowaniu 35 lat, a mężczyźni po 40 mogli przechodzić na emeryturę. Będziemy walczyć też o zerową stawkę podatku dochodowego dla osób, których dochody nie przekraczają 21 tys rocznie. Nie może być tak,że z najniższej emerytury, najniższej płacy płaci się w Polsce podatek. Zamiast kwoty wolnej od podatku postulujemy zerową stawkę podatku, ona objęłaby 3 ml ludzi: 2, ml emerytów i 0,5 miliona pracujących.

Ratunkiem dla Słupska powiedział Wincenty Elsner jest rozwój turystyki, bo leży on w atrakcyjnym puncie na skrzyżowaniu szlaków.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *