Słowińskie Lato w Klukach!

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach zorganizowało w sezonie wakacyjnym liczne atrakcje dla odwiedzających malowniczo położona miejscowość Kluki, gdzie można odpocząć i spędzić miłe chwile obcując z przyrodą i dawnymi zwyczajami Słowińców dawnymi mieszkańcami tych ziem.

Już od dzisiaj Słowińskie Lato w Klukach. Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach przygotowało wiele atrakcji. Na przełomie lipca i sierpnia przygotowane zostały dwie imprezy folklorystyczne W słowińskiej zagrodzie oraz W niedzielę u Klicków.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podczas imprezy W słowińskiej zagrodzie, od 14 lipca do14 sierpnia (wtorek – sobota) w zagrodach będą pokazane dawne zajęcia Słowińców z okresu 1917 – 1951. W każdej z zagród przedstawiony będzie obraz dnia codziennego dawnych mieszkańców Kluk w tym techniki rzemieślnicze, tkanie krajek, szycie sieci, pranie dzwonem i wiele innych. Do wnętrza chałup zapraszać będzie tradycyjny zapach słowińskiej kuchni. Dla wszystkich chętnych w programie degustacja tradycyjnych potraw w tym chleba słowińskiego ze smalcem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W każdą niedzielę na przełomie lipca i sierpnia, w godz. 10 – 16 zajrzyj do Klicków i zobacz jak wyglądał wtedy dzień świąteczny. Niedziela dla Słowińców była czasem odpoczynku od ciężkiej pracy, a dla najmłodszych czasem zabawy. Była również okazją do zjedzenia niecodziennych, wystawnych potraw.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aranżacja chałup wprowadzi Państwa w słowiński klimat, a tym samym pozwoli się cofnąć na kartach historii w odległe czasy. W tym dniu w słowińskich zagrodach kobiety będą gotować, piec, w tym samym czasie mężczyźni szyć sieci, grać w karty, palić kawę, dzieci beztrosko biegać po podwórku. Temu wszystkiemu towarzyszy muzyka i stół wystawny ze świątecznymi potrawami.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *