Witkacy strzał w dziesiatkę

To może być super hit tego lata. Witkacy gra karciana jedyny egzemplarz jest, jak na razie w biurze promocji miasta CIT, a oficjalna premiera tego produktu odbędzie się 15 bm w salach Muzeum Pomorza Środkowego. To karty, z których układa się jeden z czterech obrazów mistrza firmy portretowej. Nie znamy jej ceny, ale wygląda to bardzo atrakcyjnie i z pewnością przyciągnie do Słupska jako do kolebki dzieł Ignacego Witkiewicza, zakopiańskiego twórcy.

Bartek i jego starszy brat Marcin bez trudu ułożyli w ciągu zaledwie kilku minut jeden z obrazów. Chłopcy przyjechali nad morze z rodzicami z województwa podkarpackiego, drugiego końca Polski. Gra bardzo im się podobała. Karty najczęściej kojarzone są z grami hazardowymi, a tu miła niespodzianka. Gra edukacyjna i w dodatku promująca miasto i to w bardzo ciekawy sposób.

S0288048

S0258045

Gra promuje Witkacego i jego dzieła w sposób niecodzienny. Mile spędzając czas w gronie rodzinnym, czy wśród znajomych, gracz poznaje twórczość Witkacego. Gra będzie dostępna w sprzedaży w Centrum Informacji Turystycznej, więc będzie także ciekawą pamiątką z pobytu w mieście.

Podczas gry wcielicie się Państwo w konserwatorów obrazów i będziecie poszukiwać dzieł Witkacego, starając się odtworzyć jak najwięcej z nich. Aby odtworzyć kopie dzieł trzeba będzie poszukać odpowiednich fragmentów obrazów i układać je w całość. Na końcu gry, kiedy wszystkie możliwe źródła zostaną już przeszukane, zwycięzcą zostanie ten gracz, któremu udało się odtworzyć najwięcej najpopularniejszych reprodukcji.

S0178037

Wypada pogratulować i powiedzieć ,że jest to strzał w dziesiątkę. Zobaczymy tylko jak się będzie sprzedawała i w jakiej cenie będzie można ja kupić, jeśli okaże się przystępna dla kieszeni większości turystów to zamierzony efekt będzie osiągnięty.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *