Woda jest żywiołem

Dzisiaj w ratuszu gościła z wizytą mistrzyni Olimpijska Otylia Jędrzejczak, która jest prezeską Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet w imieniu, którego podpisała porozumienie dotyczące realizacji projektu „ Mistrzynie w Szkołach”. Wcześniej jednak spotkała się młodym utalentowanym pływakiem i jego rodzicami, 11 letnim Mateuszem Giercza, który napisał do niej list prośbą o to by przyjechała do Słupska, bo jest ona dla niego ikoną sportu, wzorem, z którego chce brać przykład. Otylia wręczyła chłopcu swoje medale, pozowała do wspólnego zdjęcia.

DSC_6452

Celem projektu jest zachęcanie dziewcząt do aktywności fizycznej i dbałości o zdrowie oraz dostarczanie nauczycielom wychowania fizycznego wiedzy na temat specyfiki treningów dla kobiet, sposobu motywowania dziewcząt do udziału w zajęciach wychowania fizycznego, a także popularyzacja sportu wśród kobiet.

_DSC4873

Stowarzyszenie zamierza zorganizować w Słupsku spotkania z wybitnymi polskimi zawodniczkami, spotkania szkoleniowe z nauczycielami wychowania fizycznego ale przede wszystkim chce przeprowadzić lekcji wychowania fizycznego dla uczennic słupskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Mistrzyni przestrzegała wszystkich i nawoływała do bezpiecznych kąpieli w Bałtyku. Woda jest żywiołem powiedziała, a szczególnie tam, gdzie jest nieznane dno. Należy zachować rozsądek i być ostrożnym. Morze to nie jest basen inna jest specyfika kąpieli w Bałtyku, a inna w morzu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *