Zwłoki w ogrodzie literackim

Dwóch słupskich twórców pisarz Daniej Odija pracownik słupskiej biblioteki i Krzysztof Przygoda dziennikarz Gryfa 24 zamierzają poszukać zwłok w Słupskim ogrodzie literackim przy ulicy Krętej.
Brzmi groźnie, ale panowie postanowili zorganizować tylko warsztaty literackie dla młodzieży szkolnej dotyczące pisania kryminałów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ogród za biblioteką na pewno kryje jakąś mroczną tajemnicę twierdzą panowie i będzie motywem do stworzenia ciekawego kryminału, na podstawie którego ma powstać film. Scenariusz do niego napisze w oparciu o najciekawsze pomysły młodzieży Daniej Odija, a filmem zajmie się Krzysztof Przygoda, nazwisko zobowiązuje, bo czekać nas będzie już we wrześniu wspaniała przygoda.

K_Bonda

Fot.Cezary Piwowarski Katarzyna Bonda na warszawskich Targach Książki 2015

Panowie mają zamiar zaprosić mistrzów tego gatunku osławionego wrocławskiego pisarza Marka Krajewskiego i polską „Agatę Christie”, Katarzynę Bondę z Warszawy, pisarze znani są z bestselerów wydanych na polskim i światowym rynku wydawniczym.
Marek Krajewski latem związany z Darłowem stworzył i wykreował w przedwojennym Wrocławiu historie związane z detektywem Eberhardem Mockiem, zaś Katarzyna do polskiej powieści kryminalnej wprowadziła nowy typ detektywa, którym jest psycholog policyjny Hubert Meyer.

Marek-Krajewski

To może być bardzo ciekawa lekcja.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *